Home -> Filiale UZPR

FILIALE UZPR


Filiala Agerpres / Bucureşti


Coordonatoare Marina Bădulescu

Tel. 0729.070.045 / 0744.922.173

marina_badulescu@yahoo.com

Filiala Arad


Coordonator Vasile Filip

Tel. 0787.608.584

vasilefilip9@yahoo.com

Filiala Bacău-Neamţ


preşedinte Cornel Cepariu

Tel. 0722.684.479

cornel.cepariu@gmail.com

Filiala Nord/Vest


Coordonator Adrian Marchiş

Tel. 0744.346.711

adymarchis@yahoo.com

Filiala UZPR Bihor


preşedinte Şerban Cartiş

Tel. 0744.598.243

scartis@gmail.com; uzpbihor@gmail.com; uzpbihor.ro

Filiala Bistrita


preşedinte Marcel Seserman

Tel. 0747.116.861

mirceamalut@yahoo.com

Filiala Brăila


preşedinte Emanoil Dobrescu

Tel. 0723.553.810

ziarbraila@yahoo.com

Filiala Brașov


preşedinte Ioan Pămpărău

Tel. 0720.012.503

ioanpamparau@gmail.com

Filiala Ploieşti


preşedinte Claudius Dociu

Tel. 0722.410.327

claudius@dociu.ro

Filiala UZPR "Ştefan Naciu" Caraș-Severin


preşedinte Oana Glăvan Cenan

Tel. 0722.356.436

oanaglavancenan@gmail.com; uzpcarasseverin.wordpress.com

Filiala Cronica Timpului / Bucureşti


Coordonator Rodica Subţirelu

Tel. 0724.582.699

cronicatimpului@gmail.com

Filiala "Ion Heliade Rădulescu" Dâmbovița


preşedinte George Coandă

Tel. 0721.964.983

biblioteh@gmail.com

Filiala Bucureşti


Coordonator Mihai Milca

Tel. 0722.210.517

mihai.milca@punctulcritic.ro

Filiala Buzău


Coordonator Stan Brebenel

Tel. 0724.14.50.10

stan.brebenel@yahoo.com

Filiala Galați


Coordonator Maria Stanciu

Tel. 0758.173.360

mteophana333@gmail.com

Filiala M.A.I / Bucureşti


preşedinte Valentin Uban

Tel. 0724.593.334

veuban@gmail.com

Filiala Oltenia


Coordonator Mircea Pospai

Tel. 0744.323.145

mirceapospai@yahoo.com

Filiala Dobrogea


Coordonator Ioan Damaschin

Tel. 0763.610.071

damaschin_ioan@yahoo.com

Filiala Arges


Coordonator Mihai Golescu

Tel. 0722.248.751

mailgolescu@yahoo.com

Filiala Vrancea


Coordonator Petrică Butuc

Tel. 0726.132.498

petre_butuc@yahoo.com

Filiala Chişinău / Moldova


Coordonator interimar Nicolae Schiţco

Tel. (+) 373.691.33.318

nicolae.schitco@gmail.com

Filiala "Bega" Timişoara


Coordonator Vasile Vancea

Tel. 0723.608.918

vasvan07@gmail.com

Filiala Moldova Nord/Est


Coordonator Daniela Gîfu

Tel. 0742.050.673

daniela.gifu@gmail.com

Filiala Vâlcea


Coordonator Nicolae Dinescu

Tel. 0720.643.985

adinescumaracinescu@yahoo.com

Filiala Radio / Bucuresti


Coordonator Radu Comănescu

Tel. 0726.254.789

raducomanescu@yahoo.com

Filiala / Sibiu


preşedinte Mircea Biţu

Tel. 0747.045.400

bitu@tribuna.ro

Filiala Mures-Harghita


Coordonator Nicolae Gheorghe Şincan

Tel. 0744.621.614

gsincan@gmail.com

Filiala MApN / Bucureşti


preşedinte Alexandru Leaua

Tel. 0729.308.866

alexandru.leaua@presamil.ro

Filiala Cluj


preşedinte Liviu Alexa

Tel. 0720.008.888

liviu@imagistica.com

Filiala 1991 Cluj


preşedinte Cristian Focşanu

Tel. 0788.476.728

marius_cristian2004@yahoo.com

Filiala TVR / Bucureşti


Coordonator Răzvan Onesa

Tel. 0751.069.967

razvan.onesa@tvr.ro

Filiala Hunedoara


Coordonator președinte Sorin Blada

Tel. 0722.435.749

uzprhunedoara@gmail.com

Filiala Detectiv Literar / București


Coordonator Firiță Carp

Tel. 0757.047.399

editura_detectiv@yahoo.com


DIASPORA


Filiala Diaspora / Europa


Coordonator Mircea Ioan Popi

Tel. 0043 664 426 8619

mircea.popi@yahoo.de

Filiala Diaspora / Canada


Coordonator Alexandru Cetăţeanu

Tel. 721.841.794

alexandrucetateanu@gmail.com

Filiala Diaspora / USA


Coordonator Theodor Damian

Tel. (0)1 718-626-6013 / (0)1 0721.874.115

damianth@gmail.com